Askurđel

U bukvalnom smislu reči, jedan od dalekih predaka. Kolokvijalno, lik koji je dovoljno mlad da ne umre, a dovoljno mator da bude Krkobabićev ispisnik. Ustvari, askurđel i nema starosnu granicu, bitno je samo da odskače od sredine u kojoj se nalazi.

Parking ispred srednje škole. Klinka izlazi iz benvea i žvali dva’es godina starijeg vozača.

Bubuljičari: Opa, Milice, nismo znali da je u vašoj porodici tako cenjen incest. Je l ti to deda?

Milica: Ne, prostačine, to mi je dečko.

Bubuljičari: U jebote, koji askurđel. A reci, je l skida kosmodisk dok mu blajviš kobas, hahaha?

Milica: Crknite, dušmani!

—————————————————

– Brate, koji sti askurđel, poneo si tedonal na basket.

– Jebiga, reuma, spondiloza, išijatikus, lumbago… Moram da se pazim.

– E, dobro termofor nisi poneo.

– Jao, termofor!. E baš sam kreten, moram da se vratim kući.

ŠKK?

—————————————————

– Ste li vi normalni, pa koji ste kurac zvali ludog Ljupčeta s nama na punoletstvo kod Mire heftalice? Taj pamti zidanje skadra na Bojani i diobu Jakšića, pa sve će ribe da beže od nas zbog tog askurđela.

– Jebiga, žena mu otišla na vikend u Bogutovačku banju, njemu dosadno, pa pitao da se prišljamči. Kako da odbijem čoveka, možda mu je poslednji izlazak u životu.

Preuzeto sa http://vukajlija.com

pa

Prefiks za otaljavanje laži.

pa dobro = uopšte nije dobro

pa neka = nismo završili, nipošto

pa slatka je = ružna je kao smrt

pa simpatičan je = potpuni idiot

pa hajde = uradiću to, ali preko kurca

pa znam = nemam pojma

pa ne znam = znam vrlo dobro

pa jesam = nisam

pa nisam = jesam

Preuzeto sa http://vukajlija.com

Pouzdan k'o Zaneti

Човек на кога увек можеш да рачунаш у каквој год се ситуацији налазио. Оличење изреке "Дрво се ослања на дрво, во на вола, а човек на човека". Сушта супротност кинеског куртона. Биће ту кад год ти затреба и за шта год ти затреба.

Њему је узор чувени десни бек Интера и Аргентине, Хавијер Занети, који ускоро слави 40. рођендан, а игра 10 пута срчаније од ових наших назови фудбалера. С обзиром на то да је исти играч поред десног бека играо и све остале позиције, осим голмана и нападача, и то не било како, него је посао одрађивао одлично, може се наслутити колико поверења треба имати у таквог човека.

Врло су ретки, јако повучени и углавном запостављени, али овакви људи су драгоцени ако их имате у својој близини.

Иако су врло емотивни, те емоције вешто скривају, па због тога често добијају надимак "Трактор", баш као и њихов идол.

Увек спреман да запне, ради к’о коњ и помогне другима у сваком погледу. Можеш да му повериш на чување девојку нимфоманку, торбу кокса због које те јуре мафијаши или киднапованог сина шефа полиције и можеш да будеш миран. Он ће то сачувати, одрадити посао како ваља и постарати се да нико не сазна за ту тајну. Дакле, кад год си у говнима до гуше, сети се тог човека и нећеш се покајати.

Preuzeto sa http://vukajlija.com

Ko tebe kamenom, ti njega 'lebom

Poželeti nešto lepo nekome ko tebi želi zlo.

Jebi se.

Preuzeto sa http://vukajlija.com

Bazuka na metkiće

Урбана легенда међу млађом популацијом испод десет година. Увек се причало да постоји, али никад нико није видео ово оружје. Била је честа тема разговара међу њима.

Клинац 1: Знаш шта ми је Лаки причао јуче?

Клинац 2: Шта?

Клинац 1: Па рекао ми је да је видео базуку на меткиће.

Клинац 2: Ма лаже он, рекао ми је мој тата да то не постоји.

Клинац 1: Ма он те то лаже, како ти не би купио то.

Клинац 2: Добро, а како то изгледа?

Клинац 1: Па овако. Дугачка је метар. Оволико(показује рукама). Користи једну велику лоптицу, која је пуна меткића и када је испалиш, она пукне и меткићи изллете!

Клинац 2: Стварно?! Како бих волео да је имам. Идем кући да очистим собу, можда ће ми је купити.

Preuzeto sa http://vukajlija.com

Nemoj!

Uputstvo za upotrebu srpskog automobila.

– Ujka Ljubo, je l’ mogu da uzmem auto večeras na par sati? Moram neki laminat da prevezem do Borče.

– Pa reci mali kad nije moglo? Samo slušaj, nemoj sa njim po nekim rupčagama. Znaš da mi je branik klimav, tandrče iz sveg glasa. Nemoj u blato, pa u auto, prao u sredu staze. Imaš u gepeku kutiju od Tuborga, pa stavi kartone napred. Retrovizore nemoj da diraš, to je ujna podesila u milimetar kako joj valja, pa ‘tela onomad oko da mi istera što sam dir’o.

– Neću, ne brini. Samo da prevezem to časkom i vrać…

– Ma nije problem mali, ne moraš časkom, znam ja šta je mladost, a stan pun hehe. Sedište nemoj da obaraš, neće posle da se vrati, pa moram onu kacu da poturim iza. Nemoj samo da bacaš te plastične flaše sa zadnjeg sedišta, skuplj’o sam da pošaljem tetki na selo, da pakuje onaj kuvani paradajz. I ljubi te ujka, nemoj više od jednog da ti sedi pozadi.

– Znaš šta, svrati ti sa ujnom u nedelju na ručak. Idem ipak biciklom.

– Aha-aha, samo nemoj ga ostavljati bez katanca, proletos priji ukrali biciklo pred poštu.

Preuzeto sa http://vukajlija.com

Baciti Obamu

Za razliku od izbacivanja Kineza, što se odnosi na nuždu broj jedan iliti mokrenje , baciti Obamu se odnosi na nuždu broj dva to jest puštanje faksa.

Naravno kao i kod prvopomenute definicije, izraz je totalno politički i rasno nekorektan jer je nastao zbog boje kože trenutno najpoznatijeg afro-amerikanca na svetu, a usput nam dobro dođe jer mi tradicionalno ne volimo baš puno Amerikance, a ponajviše ne volimo čoveka koji je njihov precednik.

– Ajde bre Mišo hoćeš li više, završiće se termin dok ti kreneš.

– Evo me bre idem.

– Pa šta si radio do sada, pola sata te čekamo?

– Bac’o sam Obamu. U’vatilo me na vratima pa sam mor’o nazad da bombardujem šolju.

Preuzeto sa http://vukajlija.com

Propuštena prilika

Nekada davno, kada si bio kao mladi pastuv, i kada ti je griva vijorila na vetru u divljem trku po zelenim pašnjacima. Kada ti je svako jutro bilo novo i svaka rosa slatka. Kad ti nije bilo važno gde ćeš leći i s kim ćeš plesati, koliko noći nećeš spavati, a koliko dana ćeš provesti putujući u nepoznato. Kada je radost bila u istraživanju i novim iskustvima jer je ceo svet bio mlad u tvojim očima. Nekada davno, u prolazu, na nekoj žurci ili koncertu, upoznao si predivnu devojku. Devojku sa mesečevim sjajem u kosi i sunčevim zrakom u osmehu. Prošla je pored tebe i ti si se zapitao, samo za tren, da li da je slediš. Nisi.

Umesto toga, oženio si se skromnom komšinicom, curom iz kraja koja te je krišom gledala ispod oka dok je tiho rasla čekajući da se ti smiriš. Curom koja je odabrala da svoj život provede s tobom. Da trpi povremene pijanke, glasne prdeže i psovke, da ti pere smrdljive čarape i gaće sa smeđim flekama. Da ti rodi decu i da ih vaspita da budu dobri ljudi i vole svog oca. Da, onu decu na koju se ponosiš u kafani pred prijateljima, a treba ti pet minuta da im se setiš datuma rođenja. Curu koju povremeno ispod oka pogledaš procenjivački i odlučiš da se previše ugojila, opustila, prestala da se šminka i generalno ti više nije privlačna.

Tada pomisliš kako bi to bilo dobro da si oženio onu devojku sa mesečevim sjajem u kosi i sunčevim zrakom u osmehu. Da si s njom proveo ceo život u u divljem trku po zelenim pašnjacima. I pomisliš da si u životu propustio priliku. Tada znaj, zasigurno, da je tu priliku u svom životu propustila skromna komšinica, cura iz kraja koja te je krišom gledala ispod oka dok je tiho rasla čekajući da se ti smiriš i da je povedeš u novi život ispunjen srećom.

I od mladog pastuva čija je griva vijorila na vetru u divljem trku po zelenim pašnjacima, znaj, ostala je samo matora izanđala konjina.

Preuzeto sa http://vukajlija.com

Da sam htela dete, ja bih ga rodila

Реченица којом искуснија женска особа ставља до знања видно млађем успаљеном "петлићу" да нема потребе да наставља даље са удварањем, јер ће у сваком случају, услед њене незаинтересованости, бити неуспешно.

Preuzeto sa http://vukajlija.com

Sumnjiv kao ciganska podsuknja

Muti nešto ispod radara. Ubeđen si u to, ali ne možeš da dokažeš.

Opšte je poznato da ciganke* sav svoj ‘plen’ trpaju po ko zna kakvim džepovima, prišivcima i štekovima ispod odeće, naravno, sve u nadi da ih niko neće pretresati ispod standardne uniforme od ‘svega’ par slojeva letnje odeće. Odevni insepšn fazon. A i ko bi zdrave pameti radio tako nešto, osim možda nekog cige. I ponekog pandura koji siroma’, mora da radi svoj posao…

*reci њет rasizmu!

– Dobro veče momci. Jel, šta radite tu s tim bonsekom ispred trafike u 2 sata, m?

– Ništa čika policajac, eto drugar izgubio ključeve od bajsa, pa haj da mu pomognemo da vrati bajs kući, da mu ćale ne bi kenjao. Mnogo mu zajeban ćale, alkoholičar i kockar, juuuuu, nedobog nikome!

– Ma baš ste zlatni dečaci, nema šta. Nego, sumnjivi ste mi vi ko ciganska podsuknja, ajde lične karte na videlo bre! Kolega, mislim da smo izgleda konačno uhvatili onu bandu zvanu Gudački Kvartet, valjda će nam šef sada uvažiti molbu za službenog Punta a?

– Dažbog kolega!

Preuzeto sa http://vukajlija.com