Voze se hodža i papa u čamcu. Grmilo je i sijevalo.
Kaže hodža:
– „Eselatu veselamu“
A na to će papa:
– „Veslo ti ne veslo, mi tonemo“
Pročitajte još na strani: http://www.vicevi-dana.com
Voze se hodža i papa u čamcu. Grmilo je i sijevalo.
Kaže hodža:
– „Eselatu veselamu“
A na to će papa:
– „Veslo ti ne veslo, mi tonemo“
Pročitajte još na strani: http://www.vicevi-dana.com
Почетак и крај. Ако имаш среће. Мада не мора да значи. Мој се стари родио на патосу поред шпорета. Не фали му ништа. Вози кипера, куне државу и моју мајку што је родила дебила који се не шиша. Сврати некад поред пута, помузе државни камион, прода нафту и обрадује фамилију новим тевеом. Некад је знао да нас обрадује шунком тако. Јебига, била инфлација, радовали смо се мањем. Елем одох далеко.
Четири ногара, пар дасака и душек. То ти је кревет. Мој би га ђед склепао за пар сати колико је прост. Узео аљине, напунио сламом, метнуо преко буковине и Бог те веселио. Просто. Е па није. Кревет није прост. Кревет је најбитнија ствар у твом животу. Кревет те прати цијелог живота. Гдје год пошао. Кревет. Удобан, тврд, прљав, непостојећи. Ма и ледина је кревет.
Да ли му икад придајеш важност коју заслужује? Сумњам. А требао би. Ту се родиш. Он те окријепи кад се вратиш мртав уморан са посла. Он те успава кад дођеш урољан као стока. По њему си повратио. По њему си пишао док те још увијек болио курац за све, и једина ти мисао била да једеш и спаваш. Можда си и јебао на њему… По њему си скакао кад те неко трећи изнервира. Ту си плакао… Није правио питања. Тек би понекад шкрипнуо да те потсјети да није од камена.
Он ће те и испратити тамо гдје нема кревета. Кад милионити пут склопиш очи, он ће ти први рећи збогом. Ујутру ће осванути као и увијек. Али ти нећеш отворити очи по обичају. Милион и први пут нећеш се пробудити. И ето. Док пуцнеш прстом растанете се, а да ниси ни био свјестан колико сте били блиски. Кревет стари. Можда га запале после тебе. Сумњам да ћеш се бунити. А требао би. Тамо нема кревета. Има облака. Жуљаће. Знам да оће. А и бојим се висине.
Ђед се родио у збјегу, стари на патосу, ја на кревету. Вјероватно су зато одувијек више цијенили кревет од мене.
Лаку ноћ. И не шкрипи јебем те у слезену.
Preuzeto sa https://vukajlija.com
U centru Beograda na uglu neke ulice stoji ženska, riba boli glava. Priđe joj neki frajer da je smuva. Kaže joj:
• Danas je super vreme, sunce greje, stvarno je mnogo toplo!
Riba ga pogleda i ništa ne reče a frajer će:
• Juče je bilo isto toplo, toplije nego danas!
Riba ga opet pogleda i opet ništa ne reče a frajer će opet:
• Sutra bi trebalo da bude još toplije…
Riba iznervirana mu konačno reče:
• Slušaj bre konju jedan glupi, ja sam kurva koja radi za lovu a ne meteorološka stanica!
Pročitajte još na strani: http://www.vicevi-dana.com
Zašto plavuša ne ide na skijanje? Zato što se boji ski-pasa.
Pročitajte još na strani: http://www.vicevi-dana.com
Umro je basnoslovno bogat milijarder. Na sahrani gomila svijeta.Jedan čovjek rida tako gorko da to onima oko njega prosto kida srce. Njegovi nezadrživi jecaji u grčevitim talasima postaju još očajniji dok se kovčeg s pokojnikom spušta u raku.
Najzad mu prilazi neko od prisutnih, pun saosjećanja, ne bi li pokušao da ga malo primiri:
– Nemojte tako, zaboga, pozliće vam. Razumijem vaš bol, ali ipak, priberite se malo… Jeste li pokojnikov blizak rođak?
– Nisam – odgovori očajnik – zato i plačem.
Pročitajte još na strani: http://www.vicevi-dana.com
Zavrsio sam akademiju likovnih umetnosti, pa sad mogu da se slikam!
Pročitajte još na strani: http://www.vicevi-dana.com
Apstiniranje od igara na sreću i kockanja.
Preuzeto sa https://vukajlija.com
Dođe tip sa ženskom kod ginekologa i reče:
• Doktore… pomagajte… ima usku pičku.
• OK. Izađite da je pregledam…
Gleda doktor, a ono pravi komad… pojebe je i zove tipa:
• Evo, mislim da će sada biti OK.
• Doktore molim, izađite vi sada da ja to proverim…
Posle 20 minuta reče:
• Doktore, nije još dobro…
I tako, oni se izmene nekoliko puta. Isto veče sedi doktor u kafani i videvši tipa iz ordinacije kaže svom kolegi:
• Vidi tamo onog, na kraju šanka… Danas mi je doveo zdravu ženu… i ja mu je pojebao 4 puta…
U isto vreme tip sa kraja šanka kaže svom prijatelju:
• Vidiš tamo onog doktora… Danas sam pokupio neku kurvu, nisam imao gde da je karam pa sam je odveo u njegovu ordinaciju…
Pročitajte još na strani: http://www.vicevi-dana.com
– Fato, jesi li čula za novi zakon? Žena koji rodi četvoro dobija penziju! Mi imamo troje, imam ja jednog vanbračnog sina, pa da ga dovedem – kaže Mujo. Ode Mujo i uskoro dovede svog sina, ali kod kuće zatekne samo Fatu. – Bolan, Fato, gde su deca? – Došli ljudi i odveli svoje!
Pročitajte još na strani: http://www.vicevi-dana.com
Fata daje podatke na šalteru.
– Koliko imate godina?
– 29.
– Ali, to ste mi rekli i prije tri godine.
– Pa nisam ja od onih žena koje danas pričaju jedno, a sjutra drugo!
Sedmogodišnjak kaže svom učitelju:
– Znate, ja ne bih htio da vas plašim, ali moj tata kaže – ako ne donesem kući bolje ocjene, neko će dobiti batine.
Pročitajte još na strani: http://www.vicevi-dana.com